Speciální seminář pro účetní obcí se vydařil

Svazek obcí regionu Písecko uspořádal ve středu 19. října v Domě kultury v Milevsku  úspěšný vzdělávací seminář pro účetní obcí Písecka a Milevska, kterého se zúčastnilo více než 35 účetních. Hlavním tématem byly „NEJČASTĚJŠÍ CHYBY V ROZPOČTU A ROZPOČTOVÉM PROCESU“. 

Vzdělávací akce byla určena účetním obcí a měst. Speciální seminář, zaměřený na nejčastější chyby nalezené kontrolními orgány u obcí a jimi zřizovaných příspěvkových organizací aneb, jak se těmto chybám vyvarovat a snížit tak riziko sankcí za porušení právních předpisů.

Jak se vyvarovat chyb a nevracet dotaci? Jak komunikovat s finančním úřadem bez následků? Jak dotaci získat bez následků? Jaké jsou nejčastější chyby v inventarizaci? A co vnitřní směrnice? Nejen na tyto otázky dostali účastníci vzdělávacího semináře odpověď, ale obohacením byly i aktuální novinky z účetnictví a související daňové oblasti.

Dle slov lektorky Ing. Daniely Kozové z agentury AKK economy s.r.o. Plzeň, ekonomického a účetního poradce se zaměřením na města, obce a příspěvkové organizace, která je akreditovanou lektorkou Ministerstva vnitra ČR, jsou porušení rozpočtové kázně, vratka dotace a sankce za porušení podmínek poskytovatele dotace chybami s nejtvrdším dopadem na rozpočet.

dscf7132 dscf7127 dscf7126

25. 10. 2016 | Aktuality