Svazek obcí regionu Písecko mateřským školám

V měsících květnu a červnu se pravidelně uskutečňují před skončením školního roku výlety dětí. V letošním roce využil Svazek obcí regionu Písecko možnost čerpat finance z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje a nabídl všem mateřským školám v píseckém a milevském regionu organizaci a financování dopravy na školní výlety.

Mile nás překvapil zájem školek. Výlety jsme vytipovali v dostupné vzdálenosti a tak, aby dokázaly děti zaujmout.

Nabídku využily všechny paní ředitelky mateřských škol a tak se děti za spolupráce se svazkem obcí rozjely do Pohádkové kovárny v Selibově, za do Zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou, do Zeměráje v Kovářově nebo navštívily Záchrannou stanici v Makově.

Celkem proběhlo 42 výletů, přičemž při některých výletech se menší školky spojily a vyrazily společně.

Chceme touto poděkovat za hezké zpětné vazby formou poděkování, které se pracovníkům svazku obcí i dopravcům dostalo. Také děkujeme za skvělou práci všem pedagogům a budeme se těšit na nové projekty, kterými budeme moci podpořit nejen děti v mateřských školách.

Ve spolupráci se školami v regionu hodláme dále pokračovat a na podzim uspořádáme pro zástupce základních i mateřských škol v píseckém i milevském regionu společné setkání spojené s praktickým seminářem zaměřeným na školskou legislativu.

 

ZOO Hluboká - 1.MŠ Protivín 3 Zeměráj -MŠ Čížová 2 MŠ Sluníčko Milevsko 2

23. 6. 2015 | Aktuality