Představujeme svazkové obce… MINICE

Minice (německy Minitz) jsou obec v jižních Čechách v okrese Písek

Obec Minice – jedna z nejmenších obcí v severním Písecku.

Naše malá obec se nachází uprostřed krásné přírody, kde jsou rozsáhlé, malebné lesy, osetá pole i rozkvetlé louky. Krásná, nedotknutá příroda i v zimě, kdy se vše leskne zimním sluncem a příroda se pomalu připravuje na jarní probuzení.

Vítejte v krajině nedotčené průmyslem, trochu se zamyslete nad krásou luk a polí. Pojďte zapomenout na všechny starosti, usedněte na rozkvetlou louku a nechte se unášet vašimi sny, klidem a pohodou.

Obec Minice leží na úpatí kopce Křemenice, který je 559m/nm vysoký a kde je při krásném počasí daleko vidět, třeba až na Šumavu. Proto se naše obec rozhodla vystavět na tomto kopce „Křemenice“ rozhlednu. Tímto záměrem by se naše malá víska zviditelnila a i okolním obcím pomohla v rámci turistiky.

Obec Minice se nachází asi 4km od Mirovic a asi 15km od zámku Orlík. První zmínka o naší obci se datuje rokem 1312, kdy naše obec patřila k Orlickému panství.

Potom přišli různé změny a v roce 1990 jsme se konečně stali samostatnou obcí Minice, na co jsou všichni občané, přátelé i známí velmi, velmi hrdí.

Více na MINICE Wikipedie

Oficiální stránky obce MINICE