Seminář o vedení kronik se vydařil

Svazek obcí regionu Písecko uspořádal ve středu 12. října v Hotelu Biograf v Písku  úspěšný vzdělávací seminář pro kronikáře obcí Písecka a Milevska, kterého se zúčastnilo více než 40 posluchačů. Hlavním tématem byla „KRONIKA OBCE“. 

Vzdělávací akce byla určena kronikářům obcí, zástupcům obcí i zájemcům z řad široké veřejnosti. Účastníci se na semináři dozvěděli zajímavá témata související nejen s obecními kronikami ale například i o vedení kronik hasičů či včelařů, nebo zajímavosti a perličky z místních zajímavostí. Další témata jako je aktuální legislativa, jak a čím psát do kroniky, jak vést přílohy či jak dopsat kroniku, když nebyla nějaký čas vedena a další zajímavá kronikářská témata – to vše bylo prodiskutováno a předneseno pod vedením zkušeného lektora Mgr. Tomáše Hromádky. Seminář byl okořeněn také podnětnou diskusí nad zajímavostmi v místních kronikách a ukázkami vedení obecních kronik, které donesli samotní účastníci semináře.

Mgr. Tomáš Hromádka, kronikář od roku 1995 městské části Praha – Velká Chuchle, učitel a historik, šéfredaktor časopisu Kroniky a kronikáři a muž oceněn titulem „Kronikář roku“ za rok 2014 Sdružením kronikářů Čech, Moravy a Slezska, okořenil seminář také vtipnými poznatky ze své dlouholeté praxe.

Na základě nápadů a návrhů od zúčastněných kronikářů a kronikářek bude v blízkém období zorganizována další společná akce, která bude zaměřena především na praktické ukázky kronik a předávání zkušeností mezi kronikáři. V rámci této akce také proběhne výstava kronik.

dscn0063

dscn0065

dscn0071

dscn0072

14. 10. 2016 | Aktuality, Nezařazené