Sousedství a aktivní lidé v obcích je téma nejen vesnic a malých měst…

Z průzkumů Nadace Via o občanském životě víme, že 50 % Čechů je v komunitních a sousedských záležitostech zcela neaktivních, proč asi?
Klíčem je důvěra. U společnosti, kde je jí více, se dá pohnout z místa. Kdo ale nevěří, že se vynaložená energie promění v prospěch většího celku, nezaktivizuje se. A co se s tím dá dělat? Je potřeba vytvářet byť malé příležitosti, kde mohou lidé díky společným zážitkům a zkušenostem vzájemnou důvěru obnovit. Čím více důvěry místo podezírání a zášti v dané skupině bude, tím větší bude ochota pouštět se do společných věcí. 

Jak rozhýbat sousedství 4 osobnosti, které se prospěšným společenským aktivitám věnují už dlouhé roky. Marta Ťok a Andrea Studihradová za prospěšné aktivity České spořitelny, Petr Vítek coby zakladatel sítě Impact Hub a nadačního fondu Tilia Impact Ventures a Jiří Bárta, konzultant a bývalý dlouholetý ředitel Nadace Via. Sousedství rozebrali do nejmenších detailů a zodpověděli množství diváckých otázek. Jak to tedy u nás v domě a na ulici vlastně funguje a proč? 

číst celý článek

www.dokazemevic.cz
www.silnejsihybatele.cz

https://www.nadacevia.cz/aktuality/

27. 6. 2023 | Aktuality, Nezařazené